Can Hasan Yılgür

Ortak

Can Hasan Yılgür, Yavuz & Uyanık & Akalın'ın ortaklarındandır. Yerli ve yabancı kurumsal müvekkillere sigorta hukuku, ticaret hukuku, icra ve iflas hukuku, gayrimenkul hukukundan kaynaklanan uyuşmazlıkların çözümü konularında ulusal ve uluslararası çapta hukuki danışmanlık sağlamaktadır.

Can Hasan Yılgür, Yavuz & Uyanık & Akalın müvekkillerine çok çeşitli ticari ve kurumsal konularda hukuki hizmet sunacak birikim ve deneyime sahip olmakla birlikte, özellikle Sigorta Hukuku konusunda uzmanlaşmıştır. Örneğin, sigorta şirketlerine ve sigortacılara karşı yöneltilen hasar başvuruları ve tazminat davalarında müvekkillerimize yardımcı olmaktadır. Sigorta şirketleri ve acenteleri ile ilgili reasürans davalarında müvekkilleri temsil etmektedir. Ayrıca rücu davaları konusunda da uzmandır.

Sigorta ve ticaret hukuku alanındaki tecrübeleri nedeniyle Can Hasan Yılgür, önde gelen Türk sigorta şirketlerine mevzuat kapsamında ayrıntılı hukuki görüşler sunmaktadır.

2012 yılında hukuk büromuza katılan Can Hasan Yılgür, 2018 yılında Yavuz & Uyanık ortaklığına terfi etmiştir. Aynı zamanda İstanbul Barosu'nun aktif bir üyesidir.


eğitim

  • Marmara Üniversitesi

diller

İngilizce

uzmanlık alanları

  • Sigorta Hukuku
  • İcra ve İflas Hukuku
  • Ticaret ve Şirketler Hukuku